ד"ר גור אריה דניאל
נוירופסיכולוג

פשוט להיות מאושרים!

אפשרות לטיפול מרחוק!

טיפול CBT בגישה נוירופסיכולוגית

פגישה ראשונה ללא עלות במרכז ברעננה

השאירו פרטים או התקשרו 09-7431933

מהו בעצם טיפול קוגנטיבי התנהגותי
או בשמו הקצר: CBT?

CBT (טיפול קוגנטיבי התנהגותי) הוא טיפול ממוקד, תחום בזמן, המבוסס על ההנחה כי קשיים גרשיים רבים נגרמים עקב דפוסי מחשבה טהתנהגות בלתי יעילים, אשר התבססו והתקבעו בנסיבות חיים מסוימות , והפכו עם הזמן ללא אדפטיביים. מתוך הנחה זו, הטיפול מתמקד בזיהוי דפוסים הגורמים למצוקה או פגיעה תפקודית, וברכישת אסטרטגיות לנטרולם בתוך טווח זמן קצר.

לדוגמא, מצבי דיכאון רבים מבוססים על ראייה פסימית ודיכוטומית ותפיסה עצמית שלילית ("אם אני לא מצליח במבחן הזה, כבר אין לי עתיד", "אנשים לא אוהבים להיות בחברתי", וכו'). גם הפרעות חרדה נוטות להתפתח בשל הימנעות חוזרת מסיטואציות המעוררות פחד- הימנעות מדיבור בפני קהל, טיסות, קרבה לבעלי חיים וכן הלאה. במסגרת טיפול CBT ניתן לזהות טעויות חשיבה והתנהגויות המשמרות את החרדה שלנו, ולעמוד על האופן בו הן גורמות למצוקה ולפגיעה תפקודית. כמו כן, הטיפול מתמקד בעידוד להתנסות וחשיפה מחודשת לסיטואציות מהן המטופל נוהג להימנע עקב מצבו הרגיש.חשוב לציין כי ההבדלים בין טיפול CBT לבין טיפול פסיכולוגי בגישה דינמית אינם תמיד חד משמעיים, ובכל אחת מהשיטות הטיפול נעשה שימוש בטכניקות משני הסוגים. כיום, מרבית המטפלים עושים שימוש משולב בכלים משתי הגישות תוך התאמתם לצרכי המטופל ולמטרותיו.

מודל קוגנטיבי התנהגותי

המצב

מחשבה

רגש

התנהגות

    תרפיה אישית וקבוצתית

פסיכותרפיה חיונית כחלק מהפתרון ועבור אנשים שמתקשים לשנות הרגלים בגלל אירועים קשים דיאלוג פרסונלי קצר (אינטק) יכול לעזור כדי לגלות מה מציק באמת. שירות זה ניתן במסגרת מגבלות.
הפרוטוקולים בתקנון הפסיכולוג הקליני די ברורים בעניין , מחייבים דיאגנוזה (אבחון) מדויק על ידי איסוף אינפורמציה על המטופל כמו חווית ילדות, קשרי עבודה הצלחה בלימודים ובקריירה הרגלי תזונה ועוד.
כיום עם בעיית הזמן והמרחק ומציעה פתרונות אישיים באמצעות שיחת וידאו באינטרנט ואף מפגש ריאלי שכרוך בעלות גבוהה יותר (מובן מאליו).
כפי שכבר ציינתי בדף הבית שלי, אני אישית לא מאמין בפתרון הבעיה בתרפיה אישית בלבד  אלא בטיפול הוליסטי שמשלב מספר גישות יחד ומחייבת ליווי כדי שהמכלול יתבצע כמו תזונה נכונה אימון ספורט ותרגילי נשימה ועוד שינוי דפוסי התנהגות בבית ובחוץ שישנה את התחושות המעיקות על האדם כלפי סביבתו הקרובה והרחוקה.

           מהו טיפול קבוצתי?

בדומה לטיפול פסיכותרפי פרטני, טיפול קבוצתי הוא אמצעי טיפול המותאם לטיפול בקשיים וצרכים שונים: קיים מגוון גדול של טיפולים קבוצתיים המתמקדים בבעיות ספציפיות (כהתמודדות עם הפרעות חרדה) משברים מסוימים (גירושין, שכול) או נושאים רחבים יותר כשיפור מיומנויות בין אישיות וסיפוק בחיים. טיפולים קבוצתיים מתאימים לילדים, מתבגרים ובוגרים, ועשויים להועיל הן לאנשים הסובלים מהפרעות נפשיות והן לאנשים בריאים נפשית המתמודדים עם מורכבות החיים היומיומיים ו/או מעונינים בלמידה וגדילה אישית.

 

הטיפול הקבוצתי מתבסס על טכניקות וגישות טיפוליות דומות לאלו בהן נעשה שימוש בטיפול פרטני, אך מאפשר גם שימוש בטכניקות הייחודיות למסגרת הקבוצתית: האינטראקציות בין משתתפי הקבוצה השונים מאפשרות למטופל לבחון את דפוס יחסיו עם מגוון דמויות וללמוד מהתבוננות זו על מערכות יחסים, קשיים ודפוסי התנהגות וחשיבה המאפיינים אותו בחיי היום יום. כמו כן, המסגרת הקבוצתית עשויה  לתרום לתחושת נורמליזציה ומסוגלות ("אני לא היחיד שמגיב בצורה כ"כ קשה לגירושין", "למרות מצבי, הצלחתי לתרום לאדם אחר") וליצור רשת תמיכה רחבה מזו הניתנת בטיפול פרטני.

 

פגישה ראשונה ללא עלות במרכז ברעננה

השאירו פרטים או התקשרו 09-7431933

קצת עלי

שלום, כמו רבים מאיתנו, עליתי ארצה מאירופה לבדי. המוטיבציה ללמוד וללמד
הייתה תמיד בעורכיי ואל תשאלו מדוע. מהר מאוד התגלגלתי למקצוע פסיכולוגיה
ראשית כיועץ חינוכי לאחר מכן כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Cbt.
וכעת השלמתי את המעגל עם לימודי ד"ר בנוירו-פסיכולוגיה שמשלב את שיטות
הריפוי הכי מתקדמות בזכות הגילויים המדהימים בעשרים השנים האחרונות
בתחום תפקוד המוח.
במקביל ממשיך ללמד כמו אותה סיסמה ידועה: "מורה טוב, מורה לחיים!"

חבר באגודה הישראלית Li-Cbt

חבר בארגון המורים העל יסודי

המרכז להדרכה ויעוץ פדגוגי

סדנאות למורים
ומנהלים

הדרכה
לסטודנטים

טיפול
קבוצתי

טיפול CBT
פרטני

הפרעות קשב
וריכוז

הרצאות למוסדות שונים

המלצות

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
הקודם
הבא

היכן מתקיים הטיפול

הפגישה הראשונה היא ללא תשלום לצורך היכרות ומתן אבחון ראשוני על צרכי הלקוח קביעת תכנית עבודה (שאלוני התאמה) ותיאום ציפיות. המפגש מתקיים במרכז ההדרכה והיעוץ ברעננה.

רחוב זרחין 10 , בניין קורקס בניין B רעננה danielbrain05@gmail.com 054-2064004 09-7431933

 טיפול CBT בגישה נוירופסיכולוגית

אפשרות לטיפול מרחוק

ד"ר גור אריה דניאל
נוירופסיכולוג

פשוט להיות מאושרים!

פגישה ראשונה
ללא עלות במרכז ברעננה

מהו בעצם טיפול קוגניטיבי
התנהגותי או בשמו הקצר: CBT?

CBT ( טיפול קוגניטיבי) התנהגותי הוא טיפול ממוקד, תחום בזמן, המבוסס על ההנחה כי קשיים רגשיים רבים נגרמים עקב דפוסי מחשבה והתנהגות בלתי יעילים, אשר התבססו והתקבעו בנסיבות חיים מסוימות, והפכו עם הזמן ללא אדפטיביים. מתוך הנחה זו, הטיפול מתמקד בזיהוי דפוסים הגורמים למצוקה או פגיעה תפקודית, וברכישת אסטרטגיות לנטרולם בתוך טווח זמן קצר.

לדוגמא, מצבי דיכאון רבים מבוססים על ראייה פסימית ודיכוטומית ותפיסה עצמית שלילית ("אם אני לא מצליח במבחן הזה, כבר אין לי עתיד", "אנשים לא אוהבים להיות בחברתי", וכו'). גם הפרעות חרדה נוטות להתפתח בשל הימנעות חוזרת מסיטואציות המעוררות פחד – הימנעות מדיבור בפני קהל, טיסות, קרבה לבעלי חיים וכן הלאה. במסגרת טיפול CBT ניתן לזהות טעויות חשיבה והתנהגויות המשמרות את החרדה שלנו, ולעמוד על האופן בו הן גורמות למצוקה ולפגיעה תפקודית.כמו כן, הטיפול מתמקד בעידוד להתנסות וחשיפה מחודשת לסיטואציות מהן המטופל נוהג להימנע עקב מצבו הרגשי.
חשוב לציין כי ההבדלים בין טיפול CBT לבין טיפול פסיכולוגי בגישה דינמית אינם תמיד חד משמעיים, ובכל אחת משיטות הטיפול נעשה שימוש בטכניקות משני הסוגים. כיום, מרבית המטפלים עושים שימוש משולב בכלים משתי הגישות, תוך התאמתם לצרכי המטופל ולמטרותיו.

מודל קוגניטיבי התנהגותי

המצב

מחשבה

רגש

התנהגות

תרפיה אישית וקבוצתית

פסיכותרפיה חיונית כחלק מהפתרון עבור אנשים שמתקשים לשנות הרגלים בגלל אירועים קשים דיאלוג פרסונלי קצר (אינטק)  יכול לעזור כדי לגלות מה מציק באמת. שירות זה ניתן במסגרת מגבלות. הפרוטוקולים בתקנון הפסיכולוג הקליני די ברורים בעניין , מחייבים דיאגנוזה (אבחון)  מדויק על ידי איסוף אינפורמציה על המטופל כמו חוויות ילדות, קשרי עבודה הצלחה בלימודים ובקריירה הרגלי תזונה ועוד.
כיום עם בעיית הזמן והמרחק ישנם פתרונות אישיים באמצעות שיחת וידאו באינטרנט ואף מפגש ריאלי שכרוך בעלות גבוה יותר (מובן מאליו).
כפי שכבר ציינתי בדף הבית שלי, אני אישית לא מאמין בפתרון הבעיות בתרפיה אישית בלבד אלא בטיפול הוליסטי שמשלבת מספר גישות יחד ומחייבת ליווי כדי שהמכלול יתבצע כמו תזונה נכונה אימון ספורט ותרגילי נשימה ועוד שינוי דפוסי התנהגות בבית ובחוץ שישנה את התחושות המעיקות על האדם כלפי סביבתו הקרובה והרחוקה.

מהו טיפול קבוצתי?

בדומה לטיפול פסיכותרפי פרטני, טיפול קבוצתי הוא אמצעי טיפול המותאם לטיפול בקשיים וצרכים שונים: קיים מגוון גדול של טיפולים קבוצתיים המתמקדים בבעיות ספציפיות (כהתמודדות עם הפרעות חרדה), משברים מסוימים (גירושין, שכול), או נושאים רחבים יותר כשיפור מיומנויות בין אישיות וסיפוק בחיים. טיפולים קבוצתיים מתאימים לילדים, מתבגרים

ובוגרים, ועשויים להועיל הן לאנשים הסובלים מהפרעות נפשיות והן לאנשים בריאים נפשית המתמודדים עם מורכבות החיים היומיומיים ו/או
מעונינים בלמידה וגדילה אישית.

הטיפול הקבוצתי מתבסס על טכניקות וגישות טיפוליות דומות לאלו בהן נעשה שימוש בטיפול פרטני, אך מאפשר גם שימוש בטכניקות הייחודיות למסגרת הקבוצתית: האינטראקציות בין משתתפי הקבוצה השונים מאפשרות למטופל לבחון את דפוס יחסיו עם מגוון דמויות וללמוד מהתבוננות זו על מערכות יחסים, קשיים ודפוסי התנהגות וחשיבה המאפיינים אותו בחיי היום יום. כמו כן, המסגרת הקבוצתית עשויה לתרום לתחושת נורמליזציה ומסוגלות ("אני לא היחיד שמגיב בצורה כ"כ קשה לגירושין", "למרות מצבי, הצלחתי לתרום לאדם אחר"), וליצור רשת תמיכה רחבה מזו הניתנת בטיפול פרטני.

פגישה ראשונה
ללא עלות במרכז ברעננה

השאירו פרטים
או התקשרו 09-7431933

קצת עלי

שלום, כמו רבים מאיתנו, עליתי ארצה מאירופה לבדי. המוטיבציה ללמוד וללמד הייתה תמיד בעורקיי ואל תשאלו מדוע. מהר מאוד התגלגלתי למקצוע פסיכולוגיה ראשית כיועץ חינוכי לאחר מכן כפסיכו-תרפיסט בשיטת ה- Cbt.
וכעת השלמתי את המעגל עם לימודי ד"ר בנוירו-פסיכולוגיה שמשלב את שיטות הריפוי הכי מתקדמות בזכות הגילויים המדהימים בעשרים השנים האחרונות בתחום תפקוד המוח.במקביל ממשיך ללמד כמו אותה סיסמה ידועה:
"מורה טוב, מורה לחיים!"

חבר באגודה הישראלית Li-Cbt

חבר בארגון המורים העל יסודי

המרכז להדרכה ויעוץ פדגוגי

סדנאות למורים
ומנהלים

סדנאות למורים ומנהלים

סדנאות למורים ומנהלים

טיפול CBT פרטני

הפרעות קשב וריכוז

הרצאות למוסדות שונים

המלצות

היכן מתקיים הטיפול

הפגישה הראשונה היא ללא תשלום לצורך היכרות
ומתן אבחון ראשוני על צרכי הלקוח קביעת תכנית
עבודה (שאלוני התאמה) ותיאום ציפיות.
המפגש מתקיים במרכז ההדרכה והיעוץ ברעננה.

רחוב זרחין 10 , בניין קורקס בניין B רעננה
09-7431933 | 054-2064004
danielbrain05@gmail.com

דילוג לתוכן